O. Lewe van Aduard

Groningse officier in Staatse dienst, die in 1801 twee maanden lid was van het 'Bataafse' Staatsbewind. Telg van een voorname Groningse familie en zoon van een officier. Zat in de Bataafse tijd in de voorlopige volksvertegenwoordiging van Holland en was lid van het Comité te lande, de opvolger van de Raad van State.

in de periode 1795-1801: lid Staatsbewind, lid Comité te lande

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Otto

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Doornik, maart 1752

doopplaats en -datum
Doornik, 6 maart 1752

overlijdensplaats en -datum
Leiden, 9 maart 1821

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • lid Vroedschap van Haarlem, van 1797 tot 1798
  • lid Staatsbewind der Bataafsche Republiek, van 16 oktober 1801 tot 15 december 1801 (wegens ziekte niet in functie getreden)

officiersrangen (2/3)
  • luitenant-kolonel, van 2 juli 1779 tot 12 april 1780
  • kolonel, vanaf 12 april 1780

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was officier in Statendienst (o.a. commandant van Doornik en gouverneur van Bergen op Zoom en Sluis)

5.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

6.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.