Dr. J.J. (Joyce) Sylvester

foto Dr. J.J. (Joyce) Sylvester
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal.

Communicatief sterke PvdA-bestuurder, die twaalf jaar deel uitmaakte van de Eerste Kamer. Was onder meer stafmedewerker en adviseur van de gemeentesecretaris van Amsterdam en eigenaar van een organisatieadvies-praktijk. Later eindverantwoordelijk voor het Centrum Overheid en Markt bij Twynstra Gudde Consultants Management. Vanaf 2008 burgemeester, eerst een jaar waarnemend in Anna Paulowna, en vanaf september 2009 in Naarden. Hield zich als Kamerlid bezig met onder meer economische zaken, cultuur en dierenwelzijn en was voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Energiek, charmant en vasthoudend. Is sinds 1 februari 2016 substituut Nationale ombudsman.

PvdA
in de periode 2003-2015: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Joyce Juanita (Joyce)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 19 september 1965

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1985

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 9 juni 2015
  • waarnemend burgemeester van Naarden, van 14 september 2009 tot 1 januari 2016 (in afwachting van herindeling per 1 januari 2016)
  • substituut Nationale ombudsman, vanaf 1 februari 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • voorzitter visitatiecommissie gerechten 2018, vanaf juli 2018
  • lid Raad van Toezicht VSBFonds, vanaf 2018

vorige (2/14)
  • voorzitter Raad van Toezicht Oude Muziek, vanaf maart 2014
  • lid Raad van Toezicht Stedelijk Museum Amsterdam, vanaf 1 mei 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Hoge Colleges van Staat/Algemene Zaken en Huis der Koningin (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 21 juni 2011 tot 9 juni 2015
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 21 juni 2011 tot 9 juni 2015

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zij is van Surinaamse afkomst
  • In december 2006 oprichter van "d'ONS" (Duurzame Ontwikkelingsmaatschappij Nederland-Suriname)
  • Overleefde in 1992 een ernstig treinongeval nabij Schiphol waarbij vijf doden en 33 gewonden vielen. Raakte zelf ook zwaar gewond.

verkiezingen
  • Werd in 2007 dankzij voorkeurstemmen herkozen als Eerste Kamerlid. In de Staten van Noord-Holland brachten twee leden hun stem op haar uit en in Flevoland één.
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.