M. (Mirjam) de Rijk

foto M. (Mirjam) de Rijk
bron: privécollectie

Journaliste, partijvoorzitter, wethouder en Eerste Kamerlid voor GroenLinks. Begon haar carrière als jongerenwerker, maar stapte spoedig over naar de journalistiek. Was onder meer redacteur van De Groene Amsterdammer. Na vier jaar voorzitter van GroenLinks te zijn geweest lid van de Eerste Kamer en daar woordvoerster onderwijs, wetenschapsbeleid, sociale zaken en volksgezondheid. Was zes jaar directeur van de Stichting Natuur en Milieu en in de periode 2010-2014 wethouder in Utrecht. Momenteel is zij dagvoorzitter/moderator en trainer. Partner van Wijnand Duyvendak.

GroenLinks
in de periode 1999-2004: lid Eerste Kamer, partijvoorzitter

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Mirjam (Mirjam)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 7 november 1962

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks, vanaf 1 december 1998

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 12 oktober 2004
  • directeur Stichting Natuur en Milieu, van 1 november 2004 tot 22 april 2010
  • wethouder (van economische zaken, financiën, openbare ruimte, groen en duurzaamheid en wijken West, Binnenstad en Zuidwest) van Utrecht, van 22 april 2010 tot 8 mei 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • trainer vergadertechnieken, leidinggeven, geweldloze weerbaarheid (sinds 1982, met tussenposen)
  • dagvoorzitter/moderator, vanaf 1990

vorige (2/13)
  • lid "Trouwberaad", vanaf 2009
  • lid Raad van Advies "De Groene Zaak", vanaf 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was begin jaren '80 actief in de actiebeweging (kernenergie, vredesbeweging)
  • 'Founding mother' van Women Inc, netwerk voor alle vrouwen

uit de privésfeer
  • Haar moeder was maatschappelijk werkster
  • Haar vader was arts in Suriname en Kenia, en zij is daar opgegroeid

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.