Mr. I. (Ineke) Dezentjé Hamming-Bluemink

foto Mr. I. (Ineke) Dezentjé Hamming-Bluemink

VVD-Tweede Kamerlid, dat zich gedurende ruim acht jaar met uiteenlopende onderwerpen bezighield. Het betrof onder meer om het jeugdbeleid (waaronder het elektronisch kinddossier), primair en voortgezet onderwijs en beroepsonderwijs, scheepvaart, belastingen en pensioenen. Verder was zij enige tijd voorzitter van de vaste commissie voor Financiën. Voor zij Kamerlid werd werkzaam als hoofd p.r. en (later) directeur van Rotterdam Port Promotion Council. In 2011 werd zij voorzitter/directeur van FME-CWM, de werkgeversorganisatie van bedrijven in de (technologische) industrie. Doorzettingsvermogen, dossierkennis en inzet werden bij haar vertrek als Kamerlid als haar sterke eigenschappen genoemd.

VVD
in de periode 2003-2011: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Ineke (Ineke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 15 september 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid gemeenteraad van Cromstrijen, van 14 maart 2002 tot december 2004
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 2003 tot 9 november 2011
  • voorzitter/directeur FME-CWM, werkgeversorganisatie van bedrijven in de (technologische) industrie, vanaf 15 november 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • lid Raad van Toezicht Koninklijke ANWB, vanaf januari 2016
  • duovoorzitter SBB (Samenwerkingsorganisatie Beroepsonderwijs Bedrijfsleven), vanaf 2018 (samen met Ton Heerts)

vorige (2/22)
  • voorzitter Raad van Advies Stichting TechniekTalent.nu, vanaf 8 april 2013
  • voorzitter Golfclub Cromstrijen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid werkgroep jeugdzorg uit de algemene commissie voor Jeugd en Gezin (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 december 2009 tot mei 2010
  • voorzitter vaste commissie voor Financiën (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 oktober 2010 tot 9 november 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in de periode 2006-2010 woordvoerster primair, voortgezet en beroepsonderwijs, kinderopvang, peutertoetsen, opvoedingsondersteuning, leerplicht en volwasseneneducatie) en jeugdzorg en -criminaliteit
  • Diende in 2006 samen met Ferd Crone (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over rechtsbescherming van belastingplichtigen bij controlehandelingen van de fiscus. Er komt een beroep- en bezwaarprocedure tegen informatieverzoeken van de belastinginspectie. Het wetsvoorstel werd in 2011 wet. Als medeverdediger trad na het vertrek van Crone eerst Paul Tang en daarna Ed Groot op. (30.645)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Baarde in november 2008 de nodige opzien toen zij in een interview over het door minister Rouvoet voorgestelde elektronisch kinddossier de term 'schaamhaarpolitie' gebruikte. Die term gebruikte zij vanwege vragen voor dat dossier over onder meer schaamhaar, in relatie tot de seksuele ontwikkeling van kinderen. De vragen kwamen echter uit een vragenlijst die al veertig jaar door kinderartsen werd gebruikt.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.