Mr. L.J. (Laetitia) Griffith

foto Mr. L.J. (Laetitia) Griffith

Charmante en talentvolle VVD-politica, als Tweede Kamerlid actief op het gebied van justitie, veiligheid en constitutionele zaken. Was voor zij Kamerlid werd senior beleidsadviseur bij het directoraat-generaal rechtshandhaving van het ministerie van Justitie. In juni 2005 maakte zij de overstap naar het wethouderschap in Amsterdam, maar door de verkiezingsnederlaag van haar partij kwam daaraan spoedig een einde. Keerde toen terug naar de Tweede Kamer. Was uitstekend in staat om vraagstukken helder te verwoorden. Was in 2012-2017 staatsraad.

VVD
in de periode 2003-2017: lid Tweede Kamer, staatsraad

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Laetitia Juliette (Laetitia)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
District Suriname (Suriname), 1 november 1965

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2000

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 januari 2003 tot 3 juni 2005
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 16 maart 2006 tot 1 juni 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 juni 2006 tot 17 juni 2010
  • staatsraad, afdeling advisering van de Raad van State, van 1 januari 2012 tot 1 januari 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/8)
  • lid Raad van Commissarissen TenneT Holding B.V., vanaf 1 juli 2015
  • lid Raad van Toezicht Nederlands Filmfonds, vanaf november 2016

vorige (2/16)
  • lid bestuur ABN AMRO Foundation
  • lid Raad van Commissarissen HCSS/TNO

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Nationaal Fonds Kinderhulp

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Nam in 2006 van Ruud Luchtenveld de verdediging over van het mede door Klaas de Vries (PvdA), Wim van de Camp (CDA) en Kees van der Staaij (SGP) ingediende initiatiefvoorstel over herziening van de Wet op de parlementaire enquête. Het voorstel is door beide Kamers aangenomen. (30.415)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2004 de parlementaire journalisten uitgeroepen tot politiek talent van het jaar

uit de privésfeer
  • Ging op haar twintigste naar Nederland om rechten te studeren
  • Haar echtgenoot is hoogleraar strafrecht

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.