L. (Luuk) Blom

foto L. (Luuk) Blomvergrootglas

Tamelijk direct opererend Tweede Kamerlid van de PvdA, die zich vaak kernachtig uitdrukte. Voerde vooral het woord over defensie (materieelbeleid), industriepolitiek, sport en Europese aangelegenheden. Tevens actief lid van het Beneluxparlement. Was voor zijn zevenjarige Kamerlidmaatschap onder meer leraar in het beroepsonderwijs en manager commerciële Zaken bij Geove-RZG Zorgverzekeraar in Groningen en Velp. In 2009-2010 was hij lid van de parlementaire onderzoekscommissie financieel stelsel.

PvdA
in de periode 2003-2010: lid Tweede Kamer

voornaam (roepnaam)

(Luuk)

personalia

geboorteplaats en -datum
Hilversum, 16 mei 1957

partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

hoofdfuncties en beroepen

  • leraar algemeen vormende vakken, Lager Technische school "Niek Savio" te Amersfoort, van 1981 tot 1982
  • leraar algemeen vormende vakken, Scholengemeenschap "Eemland" te Soest, van 1982 tot 1985
  • leraar detailhandelsvakken en stagebegeleider, School voor Kort MBO "Het Gooi" te Huizen, van 1985 tot 1988
  • kantoorbeheerder en hypotheekadviseur "Bondsspaarbank" te Hilversum, van 1988 tot 1989
  • accountmanager "Amersfoortse Verzekeringen", van 1989 tot 1995
  • accountmanager "Collectief Levob Verzekeringen" te Leusden, van 1995 tot 2000
  • accountmanager "Levob Goodview pensioenen" te Leusden, van 2000 tot 2001
  • manager commerciële zaken, "Geove-RZG Zorgvezekeraar" te Groningen en Velp, van 2001 tot januari 2003
  • lid gemeenteraad van Tholen, van 14 maart 2002 tot 1 februari 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 januari 2003 tot 17 juni 2010
  • zelfstandig lobbyist, "KddB Public Lobby", van maart 2011 tot 1 september 2011
  • leiding vestiging Bergen op Zoom, Uniforce Group, van 1 september 2011 tot februari 2014
  • beleidsmedewerker Benelux Unie, vanaf maart 2014

activiteiten

als parlementariër
  • In de periode 2003-2006 was hij woordvoerder beleid defensiematerieel, industriebeleid, toerisme, grensarbeid en sport

opvallend stemgedrag
  • Behoorde in 2003 met Adri Duivesteijn, Godelieve van Heteren en Diederik Samsom tot de minderheid van zijn fractie die voor een (verworpen) motie-Karimi/Duivesteijn tegen het door Nederland beschikbaar stellen van troepen voor een stabiliteitsmacht in Irak

wetenswaardigheden

woonplaats
Halsteren

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.