M.J. (Marjo) van Dijken

foto M.J. (Marjo) van Dijken

Extrovert en ongecompliceerd Gronings Tweede Kamerlid van de PvdA, dat zich sterk inzette voor verbetering van de positie van lichamelijk en geestelijk gehandicapten. Pleitbezorgster voor betere toegankelijkheid van gebouwen en het openbaar vervoer. Hield zich ook bezig met sportbeleid en oorlogsgetroffenen. Ondersteunde haar betogen meestal met wijdse armgebaren. Was voor zij in de Kamer kwam een opvallend lid van de Groningse gemeenteraad (fractievoorzitter) en wijkactiviste. Zij was tevens werkzaam geweest in de gezondheidszorg.

PvdA
in de periode 2003-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maria Johanna (Marjo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 8 oktober 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1972

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • medisch-registratie assistente Obstetrie AZG (Academisch Ziekenhuis Groningen), van 1978 tot 1988
  • lid gemeenteraad van Groningen, van 12 april 1994 tot januari 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 januari 2003 tot 30 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 maart 2007 tot 17 juni 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • columnist wijkkrant Beijum, vanaf 1990

vorige (2/7)
  • lid bestuur ST Groningen 950
  • lid Raad van Toezicht Wilhelmina Ziekenhuis Assen, van 29 maart 2004 tot mei 2009

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/4)
  • lid Comité van Aanbeveling Tocht om de Noord, vanaf juni 2008
  • lid Comité van Aanbeveling Walk for live

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2006 een initiatiefwetsvoorstel in over vrijstelling van parkeerbelastingen voor houders van een gehandicaptenkaart. De Eerste Kamer verwierp het voorstel in 2010. (30.879)
  • Diende in 2010 een initiatiefnota in over gedwongen anticonceptie ('Onverantwoord ouderschap')

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde in 2004 met Klaas de Vries, Godelieve van Hereren en Saskia Noorman tot de minderheid van haar fractie die tegen het voorstel in tweede lezing tot deconstitutionalisering van de burgemeestersbenoeming stemde

uit de privésfeer
Is reumapatiënte

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.