Drs. E. (Ewout) Irrgang

foto Drs. E. (Ewout) Irrgangvergrootglas

Ewout Irrgang (1976) is sinds 1 september 2017 lid van de Algemene Rekenkamer. Hij was van 6 oktober 2005 tot 20 september 2012 Tweede Kamerlid van de SP. De heer Irrgang was eerder medewerker van De Nederlandsche Bank en tot 2005 financieel-economisch adviseur van de SP-Tweede Kamerfractie. Hij was financieel woordvoerder van de SP-fractie en hield zich daarnaast bezig met ontwikkelingssamenwerking en globalisering. Na zijn Kamerlidmaatschap werkte hij vier jaar in Tanzania.

SP
in de periode 2005-heden: lid Tweede Kamer, lid Algemene Rekenkamer

Voornaam (roepnaam)

Ewout (Ewout)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 20 juli 1976

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 1997

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Algemene Rekenkamer, vanaf 1 september 2017
  • technisch directeur te Dar-es-Salaam (Tanzania) voor de Stichting PharmAccess, van september 2013 tot 1 september 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 oktober 2005 tot 20 september 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/4)
  • lid commissie van toezicht financiën politieke partijen, van 27 maart 2014 tot 1 september 2017
  • penningmeester van een vereniging van eigenaren

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité "Het Witte Plein" (betogingen tegen het kroonprinselijk huwelijk in februari 2002)

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2006 samen met Niesco Dubbelboer (PvdA) en Nevin Özütok (GroenLinks) een voorstel in tot splitsing van het voorstel voor een overwegingswet inzake de benoeming van de burgemeester. Het betreffende wetsvoorstel werd echter in 2007 ingetrokken.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Richtte in 1998 het Nieuw Republikeins Genootschap op
  • Medeorganisator SP-afvaardiging tegen de top van het IMF en de Wereldbank in Praag (2000)
  • Werd in 2005 tussentijds Kamerlid nadat twee hogergeplaatste kandidaten (Vankan en Slutzky) hun benoeming niet hadden aanvaard

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.