Drs. G.M. (Godelieve) van Heteren

foto Drs. G.M. (Godelieve) van Heteren

Arts en wetenschapper die eind 2002 in de Tweede Kamer kwam voor de PvdA. Was universitair docent bij de vakgroep ethiek, filosofie en geschiedenis van de geneeskunde in Nijmegen. Hield zich als Kamerlid vooral bezig met rampenbeleid en volksgezondheid (patiëntenbeleid, medisch-ethische kwesties), maar anders dan zij had gehoopt niet met de stelselherziening ziektekosten. Werd in 2005, kort voor het referendum over de Europese Grondwet, voorzitter van de vaste commissie voor Europese Zaken en zette zich enthousiast in voor internationale samenwerking. Stemde als één van de weinigen van haar fractie tegen Nederlandse deelname aan een militaire missie in Irak.

PvdA
in de periode 2002-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Godelieve Maria (Godelieve)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 19 november 1958

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), tot mei 2013

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 oktober 2002 tot 30 november 2006
  • directeur Cordaid, van 1 april 2008 tot maart 2009
  • directeur Global Health Initiative, Erasmus University Rotterdam, van april 2009 tot januari 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/9)
  • voorzitter EBN (Europese Beweging Nederland), vanaf mei 2010
  • consultant bij WHO (World Health Organization), vanaf juni 2016

vorige
  • lid redactie tijdschrift "Nieuwste Tijd"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Tijdelijke Commissie Onderzoek Zorguitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 26 juni 2003 tot 30 november 2006
  • voorzitter vaste commissie voor Europese Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 24 januari 2005 tot 30 november 2006

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Kamerlid bezig met volksgezondheid, patiënten-consumentenbeleid, kwaliteitsbeleid in de zorg, biotechnologie, medische ethiek en het functioneren van de Inspectie (VWS). Daarnaast was zij woordvoerder externe veiligheid, gevaarlijke bedrijven, stoffen en transporten (VROM), crisisbeheersing en rampenbestrijding (BZK).

opvallend stemgedrag (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde in 2004 tot de vier leden van haar fractie die tegen verlenging van de Nederlandse militaire aanwezigheid in Irak waren
  • Is bezig met een proefschrift
  • Na haar Kamerlidmaatschap zette zij Europa Arena op, een platform voor het stimuleren van onderwijs en debat over Europa
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.