Mr. J. (Hannie) Stuurman

foto Mr. J. (Hannie) Stuurman

Vakbondsvrouw die zich als Tweede Kamerlid voor de PvdA met veel inzet bezighield met het beleid rond arbeidsomstandigheden en arbeidstijden en met de positie van (allochtone) vrouwen en meisjes op de arbeidsmarkt. Had altijd een actief aandeel in de debatten en was geregeld bij de interruptiemicrofoon te vinden. Tot eind 2002 was zij districtsbestuurder metalektro van de Industriebond FNV, na eerder bij die bond als administratief medewerkster te hebben gewerkt. Hield zich in de Kamer ook bezig met het kinderopvangbeleid, emancipatie, ontslagrecht, arbo, arbeidstijden en medezeggenschap.

PvdA
in de periode 2003-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Johanna (Hannie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gouda, 28 oktober 1963

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/15)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 januari 2003 tot 30 november 2006
  • projectleider career & employment, Rebel Group, van mei 2012 tot juni 2013
  • accountmanager Fitvitaalservice, vanaf september 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • lid Raad van Toezicht Da Vinci College te Dordrecht, vanaf april 2017
  • lid Raad van Toezicht Kiddoozz, vanaf januari 2018

vorige (2/20)
  • lid Raad van Commissarissen Flynth, adviseurs en accountants, van december 2013 tot januari 2018
  • diverse adviseurstaken binnen Cesmetel

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2003 samen met Marijke Vos (GroenLinks) een initiatiefvoorstel in om de Wet stimulering arbeidsdeelname minderheden (Wet SAMEN) pas per 1 januari 2010 i.p.v. per 1 januari 2004 te laten vervallen

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.