Mr. J.M. (Janmarc) Lenards

foto Mr. J.M. (Janmarc) Lenards

Advocaat en bestuurder uit de Noordoostpolder die in augustus 2005 in de Tweede Kamer kwam voor de VVD. Was marineofficier, maar moest zijn loopbaan opgeven na een auto-ongeluk waarvan de gevolgen hem in een rolstoel deden belanden. Die handicap weerhield hem niet een rechtenstudie te voltooien en daarna volop maatschappelijk actief te zijn, onder meer in zijn partij en in de gemeenteraad en Provinciale Staten. Als Kamerlid hield hij zich bezig met ruimtelijke ordening, grondbeleid, milieu (water) en visserij.

VVD
in de periode 2005-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Marc (Janmarc)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Den Helder, 7 januari 1955

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1976

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • juridisch adviseur "Hakvoort Toys", vanaf juni 2014
  • lid gemeenteraad van Noordoostpolder, van 11 maart 2010 tot 16 september 2011
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 augustus 2005 tot 30 november 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid Raad van Toezicht Fokus (woon/zorg voor lichamelijk gehandicapten) te Groningen, vanaf 2005
  • lid Klachtencommissie Zuiderzeecollege, vanaf 2004

vorige (2/8)
  • lid bestuur Stichting "Exploitatie Zwembad Bosbad Noordoostpolder", van 1998 tot 2004
  • wedstrijdsecretaris Hockeyclub "De Meeuwen", van 1998 tot 2000

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Om zijn aanwezigheid in de plenaire vergaderzaal van de Tweede Kamer mogelijk te maken, is een blauwe zetel verwijderd zodat zijn plek per rolstoel toegankelijk is, en zijn de treden tot de interruptiemicrofoon veranderd in een helling

uit de privésfeer
  • Door een auto-ongeluk raakte hij op 22-jarige leeftijd in een rolstoel (hoge dwarslaesie) en moest vanwege dat ongeluk zijn loopbaan bij de marine opgeven
  • Door een val uit zijn rolstoel in augustus 2005 is zijn intrede in de Tweede Kamer uitgesteld tot 1 december 2005
  • Zijn vader was onderofficier bij de Marine en schipper

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.