Drs. J. (Jan) Hamel

foto Drs. J. (Jan) Hamel
bron: Hans Kouwenhoven

Tussen 2003 en 2011 (met een onderbreking van twee jaar) specialist op het gebied van de volksgezondheid in de PvdA-Eerste Kamerfractie en onder meer woordvoerder bij de behandeling van de Zorgverzekeringswet. Hield zich verder bezig met jeugdzorg. Was voor hij senator werd docent, onderzoeker en fractiemedewerker en tot juli 2006 voorzitter van de Raad van Bestuur van het Universitair Medisch Centrum Groningen. Overtuigde sociaaldemocraat, die over een goede dossierkennis beschikte.

PvdA
in de periode 2003-2011: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Johannes (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 9 juni 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1969

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • voorzitter Raad van Bestuur AZG (Academisch Ziekenhuis Groningen), van 1989 tot 1 januari 2005
  • voorzitter Raad van Bestuur UMCG (Universitair Medisch Centrum Groningen), van 1 januari 2005 tot 1 juli 2006
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 12 juni 2007
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 22 september 2009 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/7)
  • voorzitter Commissie onderzoek regeling mishandeling in huiselijke kring, vanaf 2008
  • voorzitter Raad van Toezicht Waarborgfonds voor de zorgsector, vanaf 2009

vorige (2/15)
  • lid Raad van Toezicht Waarborgfonds voor de zorgsector, van 2006 tot 2009
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting continuering thuiszorg Groningen, vanaf 2009

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Stond in 2007 bij de Eerste Kamerverkiezingen op de 14e (verkiesbare) plaats op de PvdA-kandidatenlijst, maar werd niet gekozen omdat een lager geplaatste kandidaat met voorkeurstemmen werd gekozen
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.