H. (Rikus) Jager

foto H. (Rikus) Jager

Bescheiden, maar betrokken Gronings CDA-Tweede Kamerlid, dat tijdens zijn achtjarige Kamerlidmaatschap onder meer voorzitter van de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat en ondervoorzitter van de commissie voor de verzoekschriften was. Zette zich als voorzitter van de contactgroep Duitsland in voor versterking van de Nederlands-Duitse betrekkingen. Hield hij zich verder met name bezig met het natuurbeleid en het gevangeniswezen. Was voor zijn Kamerlidmaatschap werkzaam bij het Openbaar Ministerie, onder meer als projectcoördinator Justitie in de Buurt. Is sinds december 2010 burgemeester van Westerveld (Dr.).

CDA
in de periode 2002-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Henderikus (Rikus)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Stedum (Gr.), 18 mei 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • coördinator project 'Justitie in de Buurt', Openbaar Ministerie te Groningen, van 1 mei 2001 tot 23 mei 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 17 juni 2010
  • burgemeester van Westerveld (Dr.), vanaf 1 december 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Vereniging Drentse Gemeenten, vanaf 21 november 2016

vorige (2/23)
  • voorzitter Stichting Cultuurbrug Eems-Delta
  • voorzitter businessgroep, voetbalvereniging "De Pelikanen" te Appingedam

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 5 september 2008 tot 17 juni 2010
  • voorzitter Contactgroep Duitsland (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 mei 2009 tot 17 juni 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2006 samen met zijn collega Ger Koopmans een initiatiefnota in over het natuurbeleid ("Natuurbeleid; een onnodig groeiend ongenoegen") (30.690)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.