Dr.ir. C.A. (Antoinette) Vietsch

foto Dr.ir. C.A. (Antoinette) Vietsch

Gepromoveerde ingenieur die als CDA-Tweede Kamerlid deskundig was op het gebied van volksgezondheid (zorginstellingen), het bouwbeleid, milieu (afvalbeleid) en gelijke behandeling bij arbeid. Hield zich ook bezig met het beleid voor oorlogsgetroffenen en was tevens voorzitter van de parlementaire contactgroep Verenigd Koninkrijk. Voor zij Kamerlid werd senior adviseur gezondheidszorg bij Twynstra Gudde. Als Kamerlid opvallender door kennis en betrokkenheid dan door spectaculaire optredens.

CDA
in de periode 2002-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Catharina Antoinette (Antoinette)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vlaardingen, 30 november 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • senior adviseur gezondheidszorg adviesbureau "Twynstra Gudde", van 1991 tot 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 30 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 maart 2007 tot 17 juni 2010
  • partner AVI, research en consultancy, vanaf januari 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/8)
  • lid ledenraadscommissie KIVI, vanaf december 2017
  • penningmeester Orde van den Prince, afdeling Utrecht, vanaf 1 januari 2019

vorige (2/10)
  • lid bestuur Mr. H.K.J Beernink-Stichting, van maart 2015 tot oktober 2016
  • lid bestuur Vietsch Foundation, van februari 2014 tot september 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Tijdelijke Commissie Onderzoek Zorguitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 26 juni 2003 tot 30 november 2006
  • voorzitter Contactgroep Verenigd Koninkrijk (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2003 tot 2006

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Patiënten Weten Beter, van 2012 tot februari 2014

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.