Mr.Drs. J.M. (Jan) de Vries

foto Mr.Drs. J.M. (Jan) de Vries
bron: Jan de Vries

Nauwgezet CDA-Tweede Kamerlid, dat via het persoonlijk medewerkerschap van een Kamerlid, de ambtelijke organisatie van de CDA-fractie en het assistent-griffierschap al voor zijn Kamerlidmaatschap kennis maakte met het parlementaire bedrijf. Was voor hij parlementslid werd tevens algemeen directeur van Ichtus Holding B.V. en Statenlid in Zuid-Holland. Als Kamerlid woordvoerder voortgezet onderwijs en eerste woordvoerder van zijn fractie op het gebied van volksgezondheid en welzijnsbeleid. Beschikte over een uitstekende dossierkennis. Was in 2010-2015 directeur van MEE Nederland en is vanaf 2017 voorzitter van CNV Connectief.

CDA
in de periode 2002-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Marinus (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Goudriaan (Z.H.), 23 juli 1965

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 17 juni 2010
  • algemeen directeur ActiZ (brancheorganisatie voor de verpleging, verzorging, thuiszorg en jeugdgezondheidszorg), van 1 januari 2016 tot november 2016
  • voorzitter CNV Connectief (vakbond voor onderwijs, overheid, publieke diensten en zorg & welzijn), vanaf 1 april 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/7)
  • lid Raad van Toezicht Stichting Jeugdbescherming en Reclassering Leger des Heils, vanaf mei 2018
  • lid Commissie 'Toekomst zorg thuiswonende ouderen' Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, vanaf 1 november 2018

vorige (2/18)
  • voorzitter Raad van Advies Stichting "Meedoen mogelijk maken" (Revalidatiefonds & Fonds Verstandelijk Gehandicapten), van juni 2011 tot januari 2016
  • lid Raad van Advies CAK (Centraal Administratie Kantoor), van maart 2013 tot januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter commissie voor het onderzoek van de geloofsbrieven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 april 2009 tot 17 juni 2010

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/4)
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Vrienden van Drechtwerk
  • lid Comité van Aanbeveling Bijbel Tiendaagse

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Interpelleerde op 10 april 2008 minister Klink, staatssecretaris Bussemaker en minister Vogelaar over de door de NMa goedgekeurde fusie tussen Evian Groep, Philadelphia Zorg en Woonzorg Nederland (31.420)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.