Mr. N. (Nirmala) Rambocus

foto Mr. N. (Nirmala) Rambocus

Surinaamse die vier jaar Tweede Kamerlid voor het CDA was. Kwam als vluchtelinge naar Nederland nadat onder anderen haar broer bij de december-moorden was vermoord. In Nederland was zij docente commerciële vormgeving en gaf zij managementtrainingen. Daarnaast was zij actief in het CDA in Utrecht. Behoorde in de Kamer tot de minder opvallende leden en voerde slechts enkele keren het woord, met name bij debatten over arbeidsomstandigheden. Verder was zij lid van de tijdelijke commissie onderzoek integratiebeleid.

CDA
in de periode 2002-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Nirmala (Nirmala)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Nickerie (Suriname), 2 september 1950

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • docente commerciële vorming en organisatie en managementtraingen (o.a. ten behoeve van de SOD), van 1991 tot mei 2002
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 18 april 1995 tot 20 maart 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 30 november 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • lid Suriname Forum (versteviging band Suriname/Nederland) (nog in 2005)
  • lid bestuur Landelijk Surinaamse Vrouwenraad (nog in 2005)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid Tijdelijke Commissie Onderzoek Integratiebeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 februari 2003 tot 1 oktober 2004

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich vooral bezig met arbeidsomstandigheden en -tijden, arbeidsrecht, rijksuitgaven en Antilliaanse zaken. Voerde ook het woord bij de behandeling van de Raming van de Kamer.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar broer Surendre was in december 1982 één van de slachtoffers van de december-moorden tijdens het regime-Bouterse. Kort daarna week zij uit naar Nederland.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.