Drs. F.A. (Frits) Palm

foto Drs. F.A. (Frits) Palm

Econoom en voormalige ambtenaar die in de periode 2002-2003 als één van de beste LPF-Tweede Kamerleden werd beschouwd. Voor hij in de Kamer kwam onder meer zes jaar directeur van het Kabinet van Antilliaanse Zaken. Woordvoerder buitenlandse zaken, Europese zaken, defensie en Koninkrijksrelaties. Was tevens tweede ondervoorzitter van de Kamer.

LPF
in de periode 2002-2003: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Frederik Albert (Frits)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Singapore, 30 januari 1947

overlijdensplaats en -datum
Delft, 7 maart 2011

3.

Partij/stroming

partij(en)
LPF (Lijst Pim Fortuyn)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • directeur KabNA (Kabinet voor Nederlands-Antilliaanse en Arubaanse Zaken), van 1 april 1986 tot 1 september 1992
  • zelfstandig consultant in de particuliere sector, vanaf 1992
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 30 januari 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 september 2002 tot 30 januari 2003
  • tweede ondervoorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 september 2002 tot 30 januari 2003

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was officier bij het KNIL en later bij de landmacht (generaal-majoor)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.