Mr.Drs. J.N. (Nicolien) van Vroonhoven

foto Mr.Drs. J.N. (Nicolien) van Vroonhoven
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Nieuw Sociaal Contract

Nicolien van Vroonhoven (1971) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van NSC. Zij was eerder acht jaar CDA-Tweede Kamerlid. In 2008 maakte zij als één van de eersten gebruik van de regeling voor tijdelijk vervanging vanwege zwangerschap. Was voor zij Kamerlid werd beleidsmedewerker financiën van de CDA-Tweede Kamerfractie. In 2010-2012 was zij gemeenteraadslid in Den Haag en in 2014-2018 wethouder in Hilversum. Verder was zij mede-eigenaar van een adviesbureau op het gebied van projectmanagement in de culturele sector. Als Kamerlid houdt mevrouw Van Vroonhoven zich bezig met justitie en veiligheid, cultuur en arbeidsmarktbeleid. Verder is zij lid van het Presidium.

CDA, NSC
in de periode 2002-heden: lid Tweede Kamer, kandidaat Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Jennifer Nicolien (Nicolien)

geboorteplaats en -datum
Bussum, 9 april 1971

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl)
  • NSC (Nieuw Sociaal Contract), vanaf september 2023

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • junior belastingadviseur, "Arthur Andersen & Co.", belastingadviseurs, van 1 juni 1996 tot 1 oktober 1997
  • beleidsmedewerker financiën, CDA-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 oktober 1997 tot 23 mei 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 27 april 2008
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 augustus 2008 tot 17 juni 2010
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 11 maart 2010 tot 1 januari 2012
  • mede-eigenaar "De Culturele Zaak", vanaf augustus 2010 (adviseert en ontwikkelt concepten, visies en strategieën in opdracht van culturele organisaties en overheden)
  • wethouder (van wonen en grondzaken, natuur, milieu en duurzaamheid en monumentenzorg) van Hilversum, van 7 mei 2014 tot 18 december 2017
  • medewerker fractie-lid Omtzigt, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van maart 2023 tot november 2023 (vanaf september 2023 woordvoerder)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 13 mei en 17 augustus 2008 tijdelijk als Tweede Kamerlid vervangen door Ine Aasted-Madsen

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • vicefractievoorzitter Nieuw Sociaal Contract, Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 november 2023

vorige
  • voorzitter scholingscommissie CDA afdeling 's-Gravenhage, van 2000 tot 2002
  • lid programmacommissie CDA afdeling 's-Gravenhage, van maart 2001 tot september 2001
  • lid redactie "CD-Verkenningen"
  • fractievoorzitter CDA gemeenteraad van 's-Gravenhage, van maart 2010 tot 1 januari 2012

5.

Nevenfuncties

vorige
  • ab-actis (secretaris) Leidse Studentenvereniging "Minerva", van september 1992 tot september 1993
  • lid bestuur Stichting Jaar van het Religieus Erfgoed
  • lid Raad van Toezicht Stichting "Gered Gereedschap" te Den Haag
  • lid bestuur Nieuwe Philharmonie Utrecht
  • lid bestuur Pinetum Blijdenstein (Hilversum), van 1 september 2022 tot 1 januari 2024
  • lid bestuur Stichting Parlementaire Geschiedenis, van 1 februari 2024 tot 1 juli 2024

afgeleide functies, presidia etc.
lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 19 december 2023

6.

Opleiding

primair onderwijs
  • particuliere lagere school te Hilversum

voortgezet onderwijs
  • v.w.o., Openbaar "Gemeentelijk Gymnasium" te Hilversum, van 1983 tot 1989

academische studie
  • kunstgeschiedenis: schilderkunst negentiende eeuw, Rijksuniversteit Leiden, van 1989 tot 1994
  • rechten: internationaal recht, Rijksuniversiteit Leiden, van 1990 tot 1996
  • fiscaal recht, Universiteit van Amsterdam, van 1996 tot 2000 (afgestudeerd op de herziening inkomstenbelasting 2001)

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Als CDA-Kamerlid was zij woordvoerster belastingen, economische zaken, ondernemingsrecht, auteursrecht en cultuurbeleid.
  • Werd in september 2008 medeverdedigster van een eerder door SP-Kamerlid Arda Gerkens ingediend initiatiefwetsvoorstel over voorschriften voor de doorverkoop van toegangskaarten (sport en cultuur). Het voorstel werd in 2010 aanvaard door de Tweede Kamer. (31.461)

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was tijdens de formatie in 2024 met Eddy van Hijum de voornaamste secondant van fractievoorzitter Omtzigt

uit de privésfeer
  • Was tijdens haar studie vijf jaar veilingsassistente bij kunsthandel Christie's
  • Was tijdens haar Kamerlidmaatschap in vier periodes (die deels in recesperiodes vielen) met zwangerschaps- en bevallingsverlof. Alleen in 2008 bestond de mogelijkheid tot tijdelijke vervanging.

verkiezingen
  • In 2010 nummer 2 op de kandidatenlijst van het CDA bij de gemeenteraadsverkiezingen in 's-Gravenhage
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen 2023 nummer 2 van de NSC-kandidatenlijst. Kreeg 44.045 stemmen.

verenigingen, sociëteiten, genootschappen etc.
lid Leidse studentenvereniging "Minerva" (tijdens studie)

hobby's
  • lezen
  • muziek luisteren
  • museum bezoek

9.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd te Hilversum, 4 december 1999

kinderen
4 zonen en 1 dochter


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.