Prof.Dr. E.H. (Evelien) Tonkens

foto Prof.Dr. E.H. (Evelien) Tonkens

Sociologe die Tweede Kamerlid voor GroenLinks was. Keerde echter al na drie jaar terug naar de wetenschap, omdat die stiel haar beter lag dan de politiek. Was in de Kamer woordvoerster volksgezondheid, welzijn en emancipatiebeleid. Was voor zij Kamerlid werd universitair docente, onderzoeker en projectleider bij het Nederlands Instituut voor Zorg en Welzijn en is sinds 1 mei 2014 hoogleraar burgerschap en humanisering van instituties en organisaties aan de Universiteit voor Humanistiek. Eerder bekleedde zij de leerstoel actief burgerschap aan de UvA.

GroenLinks
in de periode 2002-2005: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Evelina Hendrika (Evelien)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 4 april 1961

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • GroenLinks
  • PvdA (Partij van de Arbeid) (omstreeks 2010)
  • GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 29 juni 2005
  • bijzonder hoogleraar 'actief burgerschap', in het bijzonder de vraagstukken van competentieontwikkeling en toerusting (faculteit maatschappij- en gedragswetenschappen), Universiteit van Amsterdam, van 1 augustus 2005 tot 1 mei 2014 (vanwege de Stichting Actief Burgerschap)
  • hoogleraar burgerschap en humanisering van instituties en organisaties, Universiteit voor Humanistiek te Utrecht, vanaf 1 mei 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Toezicht Mondriaan GGZ, vanaf januari 2013

vorige (2/19)
  • lid denktank (Kompasgroep) WBS (Wiardi Beckman Stichting), vanaf juni 2010
  • voorzitter Wetenschappelijke Begeleidingscommissie Tweede Evaluatie WMO, vanaf 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Tweede Kamerlid vooral bezig met volksgezondheid, welzijn, jeugdbeleid en emancipatie (zorgverlof, kinderopvang)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1995 medeoprichter van de feministische actiegroep 'De Harde Kern'
  • Was in 2007-2008 lid van de Denktank sociale cohesie (Amsterdam-Zeeburg)
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.