W. (Willem) van der Velden

foto W. (Willem) van der Velden

Rotterdammer die korte tijd LPF-Tweede Kamerlid was en later lid werd van de Haagse gemeenteraad. Was hoofd financiën en administratie in de verslavingszorg en als deskundige op logistiek gebied werkzaam in het bedrijfsleven. In de Tweede Kamer hield hij zich bezig met verkeer en waterstaat, Antilliaanse Zaken en financiën. In 2006 was hij Tweede Kamerkandidaat voor de Partij voor Nederland van Hilbrand Nawijn. Bij de raadsverkiezingen in Den Haag in 2010 was hij kandidaat voor Trots op Nederland.

LPF
in de periode 2002-2003: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Willem (Willem)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 22 april 1942

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 27 oktober 2013

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), van 1966 tot 1970
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), van 1970 tot 2000 (onderbroken vanwege verblijf in het buitenland)
  • Nederland Mobiel, 2001
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn), tot augustus 2006
  • Partij voor Nederland, vanaf augustus 2006
  • Trots op Nederland

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 juli 2002 tot 30 januari 2003
  • directeur MSCL Logistic Supplychain Consultants
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 16 maart 2006 tot 11 maart 2010 (zat namens de Lijst Pim Fortuyn in de raad; de partij was formeel ontbonden)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • voorzitter Vereniging van Europese Nederlanders op Aruba
  • penningmeester Stichting "De Koninginnen van de Nacht" (verslavingszorg), tot september 2002

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Kwam kort na zijn aantreden als Kamerlid enigszins in opspraak omdat zijn persoonlijk medewerker banden bleek te hebben gehad met de (verboden) extreemrechtse partij CP'86

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.