Dr. M.H.A. (Tineke) Strik

foto Dr. M.H.A. (Tineke) Strikvergrootglas

Tineke Strik (1961) is sinds 12 juni 2007 lid van de GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer. Vanaf 2015 is zij fractievoorzitter. Zij was eerder onder meer werkzaam bij Vluchtelingenwerk en bij de Tweede Kamerfractie van GroenLinks en was vier jaar wethouder van Wageningen. Zij promoveerde in 2011 op een proefschrift over het Europees asiel- en migratiebeleid. In de Eerste Kamer houdt mevrouw Strik zich onder meer bezig met veiligheid en justitie, asiel- en migratiebeleid, bestuurlijke vernieuwing, buitenlandse zaken, defensie en Europese zaken,.

GroenLinks
in de periode 2007-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

voornamen (roepnaam)

Martina Hermina Antonia (Tineke)

personalia

geboorteplaats en -datum
Alphen (gem. Appeltern, Gld.), 28 september 1961

opmerkingen over de naam en/of titel
Mr.Drs. M.H.A. Strik (tot zij op 28 oktober 2011 promoveerde)

partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

hoofdfuncties en beroepen

  • stafmedewerker Cultureel Jongerencentrum "de Effenaar" te Eindhoven, van september 1983 tot september 1985
  • juridisch medewerker JAC (Jongeren Advies Centrum) te Amsterdam, van februari 1990 tot november 1993
  • consulent rechtsbescherming, VluchtelingenWerk Nederland, van november 1993 tot februari 1996
  • gerechtssecretaris vreemdelingenkamer, Arrondissementsrechtbank te Zwolle, van februari 1996 tot februari 1997
  • beleidsmedewerker justitie, GroenLinks-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van februari 1997 tot september 2001
  • beleidscoördinator Stafbureau Internationale Zaken, ministerie van Justitie, van september 2001 tot juni 2002 (coördinatie over de Nederlandse inbreng in de JBZ-raad)
  • wethouder (van sociale zaken, sociaal-cultureel werk/jeugd- en jongerenbeleid, maatschappelijke dienstverlening, cultuur, minderheden- en meerderhedenbeleid) van Wageningen, van juni 2002 tot mei 2006
  • onderzoeker Centrum voor Migratierecht, Radboud Universiteit Nijmegen, vanaf maart 2004 (onderzoek naar de totstandkoming van Europees asiel- en migratiebeleid en de effecten daarvan op het nationale beleid van de lidstaten)
  • docent migratierecht, Centrum voor Migratierecht, Radboud Universiteit Nijmegen, vanaf september 2009
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 juni 2007
  • fractievoorzitter GroenLinks, Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 juni 2015

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Haar echtgenoot is werkzaam op het gebied van personeel en organisatie
  • Haar vader was landbouwer en gemeenteraadslid in Appeltern en West Maas en Waal

woonplaats
Oosterbeek (Gld.)

publicaties/bronnen

publicaties
  • mede-auteur GroenLinksnotities (vreemdelingen- en asielbeleid)
  • "Naar een Europees asiel- en migratierecht", in: NJCM-Bulletin. Nederlands Tijdschrift voor de Mensenrechten, 30(4) (co-auteur A.B. Terlouw)
  • "The Family Reunification Directive in EU Member States: the first year of implementation" (co-auteurs: K. Groenendijk, R. Fernhout, D. van Dam en R. van Oers; Wolf legal Publishers Nijmegen, mei 2007)
  • Nieuwsbrief Asiel- en Vluchtelingenrecht, 2007, nr. 1: "De betekenis van de Gezinsherenigingsrichtlijn voor vluchtelingen en andere migranten" (co-auteurs prof. C. A. Groenendijk en mr. R. van Oers)
  • "Nationale parlementen, de hoop van de Europese Unie?", in: "Migratierecht en rechtssociologie, gebundeld in Kees' studies, Liber Amicorum voor Prof. Mr. C. A. Groenendijk (2008)
  • "The Procedures Directive: an overview", in: Zwaan (ed.), "The Procedures Directive, Central Themes, Problem Issues and Implementation in Selected Member States", (2008)
  • "Besluitvorming over asiel- en migratierichtlijnen: de wisselwerking tussen nationaal en Europees niveau" (dissertatie, 2011)
  • artikelen over asiel- en vluchtelingenrecht in diverse tijdschriften

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.