Drs. N.W. (Niny) van Oerle-van der Horst

foto Drs. N.W. (Niny) van Oerle-van der Horst

Uit het maatschappelijk welzijn afkomstig Tweede Kamerlid voor het CDA dat zich met name inzette voor ouderen. Was voor zij in de Kamer kwam onder meer directeur van een zorginstelling voor gehandicapten en actief in vrouwenorganisaties van het CDA. Voor die partij zat zij ook in de Haarlemse gemeenteraad. Kwam op bijna 68-jarige leeftijd in de Kamer en hield zich onder meer bezig met het gehandicaptenbeleid, welzijn en pensioenen. Het zwaartepunt van haar activiteiten lag echter bij haar voorzitterschap van de themacommissie ouderenbeleid. Had goede contacten met organisaties en mensen in 'het veld'.

CDA
in de periode 2002-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Nicolina Wilhelmina (Niny)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
N.W. van der Horst

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 16 juli 1934

overlijdensplaats en -datum
Haarlem, 22 mei 2017

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • directeur zorginstelling voor mensen met een lichamelijke handicap, van 1980 tot 1994
  • lid gemeenteraad van Haarlem, van 12 april 1994 tot 1 april 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 30 november 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • lid bestuur Jeugdsportfonds Haarlem
  • lid diverse sociaal-maatschappelijke organisaties

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter themacommissie Ouderenbeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van september 2003 tot 30 november 2006
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van april 2004 tot 30 november 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Tweede Kamerlid vooral bezig met ouderenbeleid, volksgezondheid en welzijn

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.