Mr. G.J. (Geert) Jansen

foto Mr. G.J. (Geert) Jansen

In Drenthe geboren bestuurder van CDA-huize, die in 2002 vrij verrassend Commissaris van de Koningin in Overijssel werd. Bleef dat achtenhalf jaar. Was voordien gemeenteambtenaar, wetenschapper en universiteitsbestuurder in Leiden en voorzitter van het bestuur in het Knooppunt Arnhem-Nijmegen. In de periode 1989-1995 was hij directeur-generaal van het openbaar bestuur. Degelijke bestuurder, die zich als Commissaris vooral inzette voor samenwerking met omliggende besturen, zowel nationaal als Europees. Stond bekend als een diplomatieke bruggenbouwer.

in de periode 2002-2011: Commissaris van de Koning(in)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Geert Jan (Geert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Norg (Dr.), 7 november 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/8)

  • voorzitter regionaal openbaar lichaam KAN (Knooppunt Arnhem-Nijmegen), van 1 juni 1995 tot 1 juni 2002
  • Commissaris van de Koningin in Overijssel, van 1 juni 2002 tot 1 januari 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/33)
  • bemiddelaar/verkenner gemeente Renkum, 2017
  • adviseur provinciale indeling nieuw te vormen gemeente Vijfheerenlanden, van juni 2017 tot augustus 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was in de periode augustus-november 2010 uitgeschakeld door ziekte

verkiezingen
  • Stond in 2011 bij de Eerste Kamerverkiezingen op de 17e (onverkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.