A.M.V. (Arda) Gerkens

foto A.M.V. (Arda) Gerkensvergrootglas

Arda Gerkens (1965) is sinds 14 mei 2013 Eerste Kamerlid voor de SP . In de periode 2002-2010 was zij Tweede Kamerlid. Zij was onder meer woordvoerster verkeer, justitie en cultuur, met bijzondere belangstelling voor de popmuziek en informatie- en communicatietechnologie. In 2008-2010 was zij tweede ondervoorzitter van de Tweede Kamer. Mevrouw Gerkens was eerder onder meer lerares, jongerenwerkster en hoofd personeelzaken bij Milieudefensie. Sinds 1 juni 2011 is zij directeur van computervereniging HCC. Mevrouw Gerkens is voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat/Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en houdt zich in de Senaat bezig met onderwijs en volksgezondheid.

SP
in de periode 2002-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Ardina Meinoutje Vera (Arda)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Naarden, 5 juni 1965

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 1996

Hoofdfuncties/beroepen

  • begeleider bij het Psychologisch Pedalogisch Instituut te Amsterdam, van 1986 tot 1990
  • lerares Nederlands, Openbare Scolengemeenschap "Godelinde" te Naarden, van 1989 tot 1990
  • werkzaam bij jongerencentrum "De Bakkerij" te Castricum, van 1990 tot 1993
  • werkzaam bij jongerencentrum "De Koog" te Noord-Scharwoude, van 1993 tot 1995
  • coördinator jongerencentrum "De Koog" te Noord-Scharwoude, van 1995 tot 1999
  • lid raad deelgemeente Amsterdam-Zeeburg, van april 1998 tot september 2001
  • hoofd personeelszaken, Vereniging Milieu Defensie te Amsterdam, van 1999 tot mei 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 17 juni 2010
  • directeur computervereniging HCC, van 1 juni 2011 tot 1 juni 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 14 mei 2013
  • lerares Nederlands VIA Hageveld te Heemstede, van 1 januari 2015 tot juli 2015 (onderwijs aan hoogbegaafden bij College Hageveld)
  • directeur Meldpunt Kinderporno op het internet, vanaf 2 februari 2015

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2005 de initiatiefnota "Oorstrelend en Hartveroverend - kwaliteit en diversiteit in de Nederlandse Popmuziek" uit (30.231 )
  • Interpelleerde op 5 oktober 2005 minister Peijs over de informatievoorziening aan de Kamer over de hogere kans op ongevallen op het spoor
  • Diende in 2008 een initiatiefwetsvoorstel in over voorschriften voor de doorverkoop van toegangskaarten (sport en cultuur). In september 2008 werd Nicolien van Vroonhoven-Kok medeverdediger van het voorstel. Het voorstel werd in 2010 aanvaard door de Tweede Kamer. (31.461 )

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Beide ouders waren ondernemer en gemeenteraadslid

woonplaats
Haarlem

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.