Dr. F. (Cisca) Joldersma

foto Dr. F. (Cisca) Joldersma

Uit de wetenschap afkomstig Tweede Kamerlid voor het CDA. Was acht jaar woordvoerster justitie (slachtofferhulp, reclassering, drugsbeleid), maatschappelijke opvang, jeugdbeleid en wetenschappelijk en hoger onderwijs en in 2012 nog een maand vervangend Kamerlid. Maakte deel uit de onderzoekscommissie TBS-stelsel en was voorzitter van de parlementaire werkgroep verwevenheid van onder- en bovenwereld. Is nu beleidsmedewerker bij Forensisch Psychiatrisch Centrum 'Veldzicht' en sinds maart 2018 gemeenteraadslid in Hardenberg.

CDA
in de periode 2002-2012: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Francisca (Cisca)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dedemsvaart (gem. Avereest), 30 oktober 1964

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 17 juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 januari 2012 tot 23 april 2012
  • senior beleidsadviseur bij de Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie, vanaf april 2017
  • lid gemeenteraad van Hardenberg, vanaf 29 maart 2018

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 17 januari tot 23 april 2012 Sabine Uitslag als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid raad van toezicht Biezonderwijs
  • lid raad van toezicht Limor

vorige (2/10)
  • wijkmedewerker protestantse gemeente Tilburg-Goirle
  • lid bestuur Stichting Handicap & Studie, van 2009 tot 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid tijdelijke commissie Onderzoek TBS (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 oktober 2005 tot 12 september 2006
  • voorzitter werkgroep 'verwevenheid van onder- en bovenwereld' uit de vaste commissie voor Justitie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van januari 2008 tot oktober 2008

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.