M.Th.J.M. (Erik) van Lith MPM

foto M.Th.J.M. (Erik) van Lith MPM

CDA-Tweede Kamerlid dat noch zijn boerenherkomst, noch zijn Brabantse roots verloochende. Was voor hij in 2002 in de Kamer kwam beleidsmedewerker bij LTO-Nederland en Statenlid in Noord-Brabant (woordvoerder voor infrastructuur, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting). Als Tweede Kamerlid hield hij zich onder meer bezig met waterbeleid, -kwaliteit en -veiligheid, Waddenzee en Noordzee en verdroging en ruimtelijke ordening, alsmede Brabantse aangelegenheden ten aanzien van economie en technologie, mobiliteit en cultuur. Na 2006 eigenaar en partner van PubliuZ, bureau voor strategisch advies, managementondersteuning en communicatie en nu strategisch adviseur bij Royal HaskoningDHV.

CDA
in de periode 2002-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Martinus Theodorus Johannes Maria (Erik)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Geffen (N.Br.), 16 juni 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1 april 1989

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 30 november 2006
  • directeur regio VVV Zuidoost Brabant, van 1 februari 2008 tot december 2010
  • strategisch adviseur Drinkwater, Waterketen en Watersystemen, Royal HaskoningDHV, vanaf april 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid valorisatiepanel Urban Water, TU Delft, vanaf 2017
  • voorzitter Raad van Commissarissen woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, vanaf januari 2018

vorige (2/29)
  • lid algemeen bestuur waterschap De Dommel, van 26 maart 2015 tot april 2018
  • voorzitter ledenraad "CZ", van januari 2017 tot april 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/3)
  • lid Comité van Aanbeveling Vogelverschrikkersfestival Valkenswaard, van 2007 tot 2008
  • lid Comité van Aanbeveling reconstructie Vinkelse Molen, vanaf 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Zette zich als woordvoerder waterbeleid met succes in voor een extra investering van 1 miljard euro voor veiligheid en kwaliteit langs kust en rivieren en voor opheffing van noodoverloopgebieden
  • Als Brabants volksvertegenwoordiger en equipeleider van de Brabantse CDA-Kamerleden maakte hij zich onder meer sterk voor financiering van Rijkswegen, reconstructie van het landelijk gebied, duurzaamheid en brainport

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij was als Kamerlid 'adoptievader' van de gemeente Werkendam, het Eldecollege in Schijndel en de buurt Mensfort in Eindhoven

uit de privésfeer
Zijn ouders hadden in Geffen een agrarisch bedrijf

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.