M.C. (Maarten) Haverkamp

foto M.C. (Maarten) Haverkamp

Tweede Kamerlid voor het CDA met een jeugdig elan en scherpe debateerstijl. Kwam op 28-jarige leeftijd in de Kamer en hield zich in de tien jaar dat hij lid was bezig met onder meer buitenlands beleid, mediabeleid, luchtvaart, openbaar vervoer en 'Randstad 2040'. Hij was lid van parlementaire enquêtecommissie financieel stelsel. Had voor hij Kamerlid werd onder meer gewerkt bij de Academie van Wetenschappen en bij IBM en was gemeenteraadslid van Nederhorst den Berg en, na herindeling, van Wijdemeren. Sinds 2012 is hij projectsecretaris bij NS-ProRail.

CDA
in de periode 2002-2012: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maarten Cornelis (Maarten)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Langbroek (Utr.), 15 maart 1974

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1 februari 1998

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid gemeenteraad van Wijdemeren, van 1 januari 2002 tot 1 oktober 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 juli 2002 tot 17 juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 oktober 2010 tot 20 september 2012
  • projectsecretaris NS-ProRail, Nederlandse Spoorwegen, vanaf 1 november 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Oranjevereniging

vorige (2/10)
  • lid ledenraad Rabobank Vecht en Plassen
  • lid NAVO-assemblée, van september 2008 tot 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid Parlementaire Enquêtecommissie Financieel Stelsel (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 16 november 2010 tot september 2012

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Werkte als parttime sporthalbeheerder

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.