Dr. G.J.C. (Jo) Horn

foto Dr. G.J.C. (Jo) Horn

In Limburg geboren PvdA-politicus, die een half jaar Tweede Kamerlid was. Promoveerde op een onderzoek over de politie in Amsterdam en Haarlem. Doorliep een gevarieerde loopbaan in de wetenschap, bij de overheid en in het bedrijfsleven en was gemeenteraadslid in Amsterdam. Leidde diverse projecten op het gebied van veiligheid. In de Kamer hield hij zich hoofdzakelijk bezig met het grotestedenbeleid.

PvdA
in de periode 2001-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gerardus Jozef Catharina (Jo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sittard, 16 oktober 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/24)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 november 2001 tot 23 mei 2002
  • interim-gemeentesecretaris van Sint-Anthonis, van 9 juli 2012 tot maart 2013
  • lead associate AT Osborne, consultants & managers, van september 2013 tot april 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid kernteam "De presterende gemeente", vanaf januari 2011
  • adviseur "Good Governance", vanaf februari 2011

vorige (2/20)
  • onafhankelijk voorzitter Bijzondere raadscommissie fusiegemeenten, Gemeentelijke herindeling Stichtse Vecht, van maart 2010 tot januari 2011
  • adviseur van de ondernemingsraad, fusie NAI (Nederlands Architectuur Instituut), van januari 2012 tot december 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met grotestedenbeleid en consumentenbeleid
  • Nam in 2002 met Theo Rietkerk (CDA) de behandeling over van een initiatiefvoorstel over strafverzwarende omstandigheden bij gewelddelichten, dat eerder was ingediend door zijn partijgenoten Kalsbeek en Van Heemst. Het voorstel werd in 2003 ingetrokken.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.