R.H. (Rendert) Algra

foto R.H. (Rendert) Algra

In twee periodes, met een onderbreking van drie jaar, Tweede Kamerlid voor het CDA. Oprechte, sociaal betrokken Fries, die enkele keren andere standpunten innam dan zijn fractiegenoten en die tweemaal vergeefs trachtte via voorkeursacties terug te keren in de Kamer. Was onder meer politieagent in Amsterdam, vakbondsbestuurder, manager bij zuivelbedrijf Frico, lid van de gemeenteraad van Heerenveen en Statenlid. Als Kamerlid woordvoerder op het gebied van politie, veiligheid, ICT en toerisme. Hij was van 1 juni 2010 tot 24 april 2012 voorzitter van vakbond De Unie.

CDA
in de periode 2002-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Rendert Hylke (Rendert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sneek, 5 oktober 1963

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1 mei 1985

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/17)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 juli 2002 tot 30 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 september 2009 tot 17 juni 2010
  • lid Provinciale Staten van Fryslân, vanaf 28 maart 2018
  • senior partner en loopbaancoach LoopbaanNaPolitiek, vanaf juli 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • voorzitter Stichting Agrarisch Natuurfonds Fryslân, vanaf december 2017
  • voorzitter klachtencommissie politie Nederland, vanaf 1 januari 2019

vorige (2/7)
  • lid dagelijks bestuur Vereniging van Kamers van Koophandel te Woerden, van 1 april 1998 tot 1 september 2002
  • lid algemeen bestuur Bedrijvenpark Friesland, van 1 mei 1998 tot 1 september 2002

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Maakte zich sterk voor een Rekenkameronderzoek naar de aanschaf van politiehelicopters

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2007 met voorkeurstemmen tot lid van Provinciale Staten van Fryslân gekozen
  • Begon in juni 2012 een nieuwe vakbond, VakbondZL (zonder leden), voor werknemers en zzp'ers
  • Richtte in juli 2013 "Loopbaan na Politiek" op voor loopbaanbegeleiding van ex-politici

uit de privésfeer
Zijn echtgenote is orthopedagoog

anekdotes en citaten
  • Stemde in de Kamer altijd in het Fries ('tsjin')

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.