Prof.Mr. J.W.M. (Hans) Engels

foto Prof.Mr. J.W.M. (Hans) Engelsvergrootglas

Prof. Hans Engels (1951) is sinds 7 september 2004 lid van de Eerste Kamerfractie van D66. Sinds 26 juni 2018 is hij fractievoorzitter. Eerder, in 2010-2011, leidde hij de tweemansfractie van D66 in de Senaat. De heer Engels was bijzonder hoogleraar gemeenterecht/gemeentekunde (Thorbecke-leerstoel) in Leiden en sinds 2014 is hij bijzonder hoogleraar 'rechten decentrale overheden' (Oppenheim-leerstoeel) in Groningen. Eerder was hij daar docent staatsrecht. De heer Engels is voorzitter van de vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Hoge Colleges van Staat/Algemene Zaken en Huis der Koningin.

D66
in de periode 2004-heden: lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Johannes Wilhelmus Maria (Hans)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Noordoostpolder, 21 augustus 1951

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • fractievoorzitter D66 Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 26 juni 2018
  • bijzonder hoogleraar 'recht decentrale overheden' (Oppenheim-leerstoel), Rijksuniversiteit Groningen, vanaf 1 januari 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 7 september 2004

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • voorzitter Raad van Commissarissen N.V. Port of Harlingen, vanaf november 2017
  • voorzitter Raad van Commissarissen IFG (Investeringsfonds Groningen), vanaf 1 juni 2015

vorige (2/10)
  • informateur collegevorming gemeente Arnhem, maart 2014
  • plaatsvervangend voorzitter commissie Rechtsbescherming, Provincie Groningen, van 1 mei 2007 tot 1 januari 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • lid parlementaire begeleidingscommissie Staatscommissie parlementair stelsel (Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 7 november 2017
  • plaatsvervangend voorzitter tijdelijke commissie werkwijze (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 september 2016 tot 11 juli 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Promoveerde bij de hoogleraren A.M. Donner en J.J. Vis

verkiezingen
  • Werd in 2007 dankzij voorkeurstemmen herkozen als Eerste Kamerlid. In de Staten van Groningen, Zuid-Holland en Limburg brachten leden hun stem op hem uit.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.