Prof.Dr. E. (Elbert) Dijkgraaf

foto Prof.Dr. E. (Elbert) Dijkgraaf

Elbert Dijkgraaf (1970) was van 17 juni 2010 tot 10 april 2018 Tweede Kamerlid voor de SGP. Eerder was hij als onderzoeker aan de Erasmus Universiteit en aan daaraan gelieerde onderzoeksinstituten verbonden en hij promoveerde in 2004 op een studie over afvalverwerking. Hij is bijzonder hoogleraar empirische economie van de publieke sector in Rotterdam. In 1999-2003 was de heer Dijkgraaf voorzitter van de SGP-jongeren. Als Kamerlid hield hij zich onder meer bezig met financiën, sociale zaken, economische zaken, landbouw, defensie, milieu en ontwikkelingssamenwerking.

SGP
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Elbert (Elbert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Almelo, 6 januari 1970

3.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig Gereformeerde Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 11 april 2018
  • bijzonder hoogleraar empirische economie van de publieke sector, Erasmus Universiteit Rotterdam, vanaf 1 juni 2009 (vanwege de Erasmus School of Economics, ondersteund door Vereniging Trustfonds)
  • adjunct-directeur SEOR (Sociaal-Economisch Onderzoek Rotterdam) B.V., Erasmus Universiteit Rotterdam, van 2005 tot juni 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid bestuur "Vrienden van de Molens in het Rottemerengebied", vanaf 31 maart 2016
  • voorzitter bestuur Stichting William Carey Foundation Netherlands te Putten, vanaf 12 januari 2015

vorige (2/10)
  • lid Raad van Toezicht Christelijke Hogeschool Ede, tot 1 januari 2015
  • columnist "Nederlands Dagblad", van februari 2013 tot 1 juni 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam in januari 2018 enige weken rust en besloot in april dat jaar de Tweede Kamer te verlaten. De drukke combinatie van Kamerlid en hoogleraar zette, zo meldde hij bij zijn afscheid, zijn gezinsleven en huwelijk te veel onder druk.

uit de privésfeer
Zijn ouders waren werkzaam in het onderwijs

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.



© PDC Informatie Architectuur - Alle rechten voorbehouden