Drs. N. (Nihat) Eski

foto Drs. N. (Nihat) Eski

Vakbondsman van Turkse afkomst, die tussen 2002 en 2010 met enige onderbrekingen CDA-Tweede Kamerlid was. Voor hij in de Kamer kwam, was hij werkzaam op het gebied van de media, in het scholingswerk en als bestuurder van het CNV en daarnaast actief in enkele Turkse culturele verenigingen. In de Kamer hield hij zich onder meer met veiligheid op scholen, medezeggenschap in het onderwijs, het onderwijsachterstandenbeleid, emancipatie, overheidscommunicatie en zaken betreffende de Nationale Ombudsman en in 2009-2010 met het vervoersbeleid (spoor, regionaal openbaar vervoer).

CDA
in de periode 2002-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Nihat (Nihat)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tosya (Turkije), 24 juli 1963

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 december 2009 tot 17 juni 2010
  • directeur Stichting WijkAlliantie, van 2008 tot 1 maart 2010
  • senior adviseur "Dröge & Van Drimmelen", van 2007 tot 2008
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 2003 tot 30 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 juli 2002 tot 30 januari 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid Raad van Toezicht Axioncontinu
  • lid Raad van Toezicht ZZG-zorggroep

vorige (2/5)
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van juli 2006 tot november 2006
  • lid Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie, van 2003 tot 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.