Mr. W.M.M. (Wim) van Fessem

foto Mr. W.M.M. (Wim) van Fessem

Voormalige officier van justitie, die met een korte onderbreking tussen 2002 en eind 2006 Tweede Kamerlid voor het CDA was. Werkte voor hij officier werd als belastinginspecteur. Was in zijn woonplaats Breda raadslid, fractievoorzitter en twee jaar wethouder. Woordvoerder asielbeleid in de Kamer en daarnaast fractiespecialist terrorismebestrijding en woordvoerder Antilliaanse zaken. Kreeg het in lastige debatten over uitvoering van het asielbeleid soms zwaar te verduren. Stond bekend om zijn muzikaliteit; speelde piano en bekleedde in de muziekwereld enkele bestuursfuncties.

CDA
in de periode 2002-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Wilhelmus Michael Maria (Wim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Breda, 5 augustus 1949

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1 juli 1983

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/15)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 juli 2002 tot 30 januari 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 2003 tot 30 november 2006
  • advocaat-generaal, openbaar ministerie te 's-Gravenhage, van november 2008 tot augustus 2014
  • plaatsvervangend officier van justitie, Rechtbank Zeeland-West-Brabant te Breda, van 2014 tot 2019 (naast pensioen)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/8)
  • lid redactie vereniging/jaarboek De Oranjeboom, vanaf 2018
  • lid Raad van Toezicht Jazzfestival Breda, vanaf 2019

vorige (2/17)
  • voorzitter bestuur Cappella Breda, van 2014 tot april 2017
  • lid Raad van Commissarissen corporatie Wonen Breburg, van 1 januari 2010 tot 31 december 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.