Ch.D.E.J. Bangeman Huygens

in de periode 1807-1810: lid Staatsraad (1806-1810)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Christaan Diederik Emerens Johan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sint-Oedenrode, 31 oktober 1772

overlijdensplaats en -datum
Maastricht, 24 maart 1857

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/10)

  • gevolmachtigd minister en buitengewoon gezant te Washington D.C. (VS), van 1825 tot juli 1832
  • gevolmachtigd minister en buitengewoon gezant te Kopenhagen, van juli 1832 tot 1842

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

lid Ridderschap van Noord-Brabant, vanaf 1837

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid sectie wetgeving en algemene zaken (Staatsraad), van 21 januari 1807 tot 1 januari 1809
  • lid sectie Oorlog en Marine (Staatsraad), van 20 september 1809 tot 1 augustus 1810

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was onderkoopman van de V.O.C.

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 4 oktober 1832

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.