Dr. C. (Cees) de Galan

foto Dr. C. (Cees) de Galan
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Amsterdamse PvdA-econoom die in 1981 samen met zijn Leidse collega Halberstadt een kabinetscrisis oploste. Was begin jaren zestig directeur van het wetenschappelijk bureau van de PvdA en in 1971 minister van Economische Zaken in het schaduwkabinet van 'de linkse drie'.

in de periode 1981: directeur wetenschappelijk instituut partij, (in)formateur

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Cornelis (Cees)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zaandam, 2 mei 1932

overlijdensplaats en -datum
Groningen, 9 augustus 1987

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/5)

  • hoogleraar economie, Rijksuniversiteit Groningen, van september 1970 tot 1 oktober 1982
  • voorzitter Verzekeringskamer, van 1 oktober 1982 tot 9 augustus 1987

(in)formateurschap(pen)
  • informateur, van 16 oktober 1981 tot 4 november 1981 (met V. Halberstadt)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • kroonlid SER (Sociaal-Economische Raad), van 1 april 1972 tot 9 augustus 1987
  • voorzitter Regionale Raad voor de Arbeidsmarkt in Drenthe

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter commissie sociale verzekeringen, SER
  • voorzitter geschillencommissie CAO-beroepsgoederenvervoer, SER

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als (in)formateur
  • Kreeg samen met prof. V. Halberstadt op 17 oktober 1981 het verzoek een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden om de problemen binnen het kabinet op te lossen, uitgaande van het regeerakkoord en van de huidige sociaal-economische-financiële toestand. Bracht hierover op 4 november 1981 verslag uit.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in april 1971 in het alternatieve kabinet-Den Uyl/Van Mierlo/Aarden minister van Economische Zaken

uit de privésfeer
  • Promoveerde bij Prof. C. Goedhart
  • Zijn vader was onderwijzer

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.