Prof.Drs. V. (Victor) Halberstadt

foto Prof.Drs. V. (Victor) Halberstadt
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Amsterdamse econoom van PvdA-huize, die tussen 1974 en 2009 in Leiden als hoogleraar openbare financiën doceerde. Loste in 1981 samen met zijn collega-hoogleraar de Galan een kabinetscrisis op.

in de periode 1981: (in)formateur

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Victor (Victor)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 16 juni 1939

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/5)

  • gasthoogleraar University of Florida, van 1972 tot 1974
  • hoogleraar Openbare Financiën, Rijksuniversiteit Leiden, van 1 oktober 1974 tot 1 juli 2009 (benoemd 9 september 1974)

(in)formateurschap(pen)
  • informateur, van 16 oktober 1981 tot 4 november 1981 (met C. de Galan)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/17)
  • lid Raad van Commissarissen N.V. "Koninklijk Concertgebouw"
  • gasthoogleraar (Rijks)universiteit Leiden, van 1 juli 2009 tot 1 januari 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als (in)formateur
  • Kreeg samen met prof. C. de Galan op 17 oktober 1981 het verzoek een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden om de problemen binnen het kabinet op te lossen, uitgaande van het regeerakkoord en van de huidige sociaal-economische-financiële toestand. Bracht hierover op 4 november 1981 verslag uit.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn voormalige echtgenote was kinderpsychotherapeute, zij was van joods-Hongaarse geboorte
  • Zwager van de econoom prof.dr. A. (Arnold) Heertje
  • Was niet gepromoveerd, omdat hij het manuscript van zijn proefschrift op de achterbank van een taxi had laten liggen

verkiezingen
  • Was in 1971 bij de Tweede Kamerverkiezingen nummer 7 op de PvdA-kandidatenlijst in Amsterdam

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.