Mr.Dr. S.J.R. de Monchy

foto Mr.Dr. S.J.R. de Monchy

Liberale magistraat, die zijn loopbaan begon bij de Provinciale Griffie van Zuid-Holland en daar later griffier werd. Volgde in 1921 De Geer op als burgemeester van Arnhem. Zette zich in die functie onder meer in voor bescherming van het natuurschoon van de gemeente. In 1934 benoemd tot burgemeester van Den Haag. In die functie sloot hij in 1937 het huwelijk tussen Juliana en Bernhard. De Duitsers ontsloegen hem in 1940 vanwege de anti-Duitse demonstraties op Anjerdag (29 juni). Keerde na de oorlog terug als burgemeester en bleef dat tot 1947. Daarna nog vier jaar Statenlid voor de VVD.

in de periode 1934-1947: burgemeester van 's-Gravenhage

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Salomon Jean René

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 9 maart 1880

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 25 juni 1961

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal (partijloos, voor 1945)

partij(en)
  • PvdV (Partij van de Vrijheid), van 1947 tot 28 januari 1948
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 28 januari 1948

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • burgemeester van 's-Gravenhage, van 5 mei 1945 tot 1 januari 1947
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 4 juli 1950 tot 6 juli 1954

gevangenschap/internering
geïnterneerd gijzelaarskamp Buchenwald, van 7 oktober 1940 tot november 1940

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • lid adviescommissie over mogelijkheid van beroep tegen besluiten van publiekrechtelijke organen (Commissie-Prinsen), vanaf juli 1948
  • buitengewoon lid Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, van juli 1950 tot juli 1954

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid erecomité nationale en internationale zangwedstrijd "Liedertafel Crescendo" te 's-Gravenhage, 1928

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Had een belangrijk aandeel in de oprichting van het Centraal Orgaan van steden boven de 30.000 inwoners

uit de privésfeer
  • Zijn vader was directeur van de firma "M. & R. de Monchy" N.V.
  • Hij was de oom van de dirigent Bernard Haitink

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.