Drs. H.B. (Bas) Eenhoorn

foto Drs. H.B. (Bas) Eenhoornvergrootglas

Bas Eenhoorn (1946) was in 1999-2003 voorzitter van de VVD . Na drie jaar als bestuursplanoloog werkzaam te zijn geweest, begon hij een loopbaan als burgemeester. Dat ambt bekleedde hij achtereenvolgens in Schiermonnikoog (zeven jaar) en Voorburg (twaalfenhalf jaar). Daarna kwam de heer Eenhoorn in de directie van consultantsbedrijf CapGemini Ernst & Young. Kreeg veel waardering voor de wijze waarop hij als waarnemend burgemeester optrad na het schietdrama in een Alphens winkelcentrum. Hij was verder waarnemend burgemeester van Vlaardingen, Kaag en Braasem en Lansingerland en is dat in Amstelveen. Tevens was hij nationaal commissaris digitale overheid.

in de periode 1999-2003: partijvoorzitter

Voornamen (roepnaam)

Herman Bastiaan (Bas)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 14 september 1946

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

Hoofdfuncties/beroepen

  • bestuursplanoloog PPD (Provinciale Planologische Dienst), provincie Drenthe, van 1 oktober 1973 tot 1 september 1976
  • burgemeester en gemeentesecretaris van Schiermonnikoog, van 1 september 1976 tot 16 december 1983
  • burgemeester van Voorburg, van 16 december 1983 tot 1 juni 1996
  • vicepresident "Cap Gemini Ernst & Young Consultants", van 1996 tot 2005
  • zelfstandig adviseur openbaar bestuur
  • waarnemend burgemeester van Lansingerland, van 1 januari 2007 tot 17 september 2007
  • waarnemend burgemeester van Kaag en Braassem, van 1 januari 2009 tot 30 maart 2010
  • waarnemend burgemeester van Alphen aan den Rijn, van 21 december 2010 tot 1 januari 2014 (vanwege tijdelijk terugtreden burgemeester W.H. de Gelder)
  • waarnemend burgemeester van Vlaardingen, van 1 januari 2014 tot 1 augustus 2014
  • Nationaal Commissaris Digitale Overheid, van 1 augustus 2014 tot 1 februari 2018
  • waarnemend burgemeester van Amstelveen, vanaf 1 oktober 2017

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was dierenarts in Vries (Dr.)

woonplaats
Wassenaar

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.