Mr. W. (Wolter) Koops

foto Mr. W. (Wolter) Koops
bron: Gemeentearchief Den Haag

Dertien jaar Griffier van de Tweede Kamer en in die functie de (ambtelijke) rechterhand van de sociaaldemocratische Kamervoorzitters Vondeling en Dolman. Daarvoor was hij al negentien jaar plaatsvervangend griffier (commies-griffier). Was zelf liberaal en onder meer medewerker van het wetenschappelijk bureau van de VVD en raadslid in Voorburg. Nauwgezet jurist, die sterk betrokken was bij een ingrijpende wijziging van het reglement van orde in 1980.

in de periode 1973-1986: Griffier Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Wolter (Wolter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 24 januari 1921

overlijdensplaats en -datum
Voorburg, 2 juli 2006

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/4)

  • commies-griffier Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 april 1954 tot 1 februari 1973
  • Griffier Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 februari 1973 tot 1 februari 1986

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • tweede secretaris Nationale Raad Welzijn Militairen
  • adviserend lid Bouwbegeleidingscommissie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van november 1977 tot 1 februari 1986

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn moeder overleed in 1935
  • Zijn vader overleed in 1945 in een Jappenkamp op Java. Hij was officier van administratie bij het KNIL.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.