Prof.Dr. S.J.G. (Sweder) baron van Wijnbergen

foto Prof.Dr. S.J.G. (Sweder) baron van Wijnbergen

Econoom van naam, die in 1997 de ambtelijke leiding van het ministerie van Economische Zaken kreeg. Vanwege een moeizame relatie met minister Jorritsma stapte hij zelf al na drie jaar op. Studeerde natuurkunde en econometrie en deed promotie-onderzoek in de VS en kwam daarna in dienst van de Wereldbank. In 1992 werd hij hoogleraar macro-economie in Amsterdam. Na zijn vertrek als S.G. keerde hij terug naar de wetenschap. Voorziet economische ontwikkelingen voortdurend van commentaar, waarbij hij ferme en veelal onwrikbare stellingen betrekt. Maakte het daardoor ook zijn eigen partij, de PvdA, soms lastig.

in de periode 1997-2000: secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Sweder Jan Gijsbert (Sweder)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haarlem, 7 april 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • gastdocent Princeton University
  • hoogleraar macro-economie, Universiteit van Amsterdam, van november 1992 tot 1 mei 1997
  • secretaris-generaal ministerie van Economische Zaken, van 1 mei 1997 tot 1 september 2000
  • hoogleraar economie, Universiteit van Amsterdam, vanaf 1 september 2000

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • adviesfuncties voor regeringen en instellingen in Oost- en Midden-Europa op het gebied van belastingherziening, monetair beleid, privatisering en hervorming van de financiële sector
  • lid onafhankelijke commissie 'Structuur Nederlandse Banken', van 1 november 2012 tot 28 juni 2013

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zoon van S.F.L. baron van Wijnbergen, chef van het Kabinet van de Commissaris der Koningin in Noord-Holland en hoogleraar staatsrecht en bestuursrecht te Nijmegen
  • Achterneef van A.I.M.J. van Wijnbergen, Tweede Kamerlid
 

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.