Dr. R. (Ronald) Gerritse

foto Dr. R. (Ronald) Gerritse

Ronald Gerritse (1952-2013) was in in 2003-2011 secretaris-generaal van het ministerie van Financiën en in 2008-2011 tevens thesaurier-generaal. Eerder was hij zeven jaar secretaris-generaal van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Daarvoor werkte hij onder meer bij de Sociaal-Economische Raad en was hij medewerker van de enquêtecommissie RSV. Na zijn vertrek als S.G. werd hij voorzitter van de AFM (Autoriteit Financiële Markten). De heer Gerritse was gepromoveerd op een proefschrift over conjunctuurgolven in planeconomieën.

in de periode 1996-2011: secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Ronald (Ronald)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Jutphaas (thans gem. Nieuwegein), 22 september 1952

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 26 september 2013

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/9)

  • thesaurier-generaal, van 1 januari 2008 tot 1 mei 2011
  • voorzitter bestuur AFM (Autoriteit Financiële Markten), van 1 mei 2011 tot 26 september 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

5.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.