L.C. Rietveld

foto L.C. Rietveld
bron: Beeldbank ministerie van Defensie

Vijftien jaar secretaris-generaal van het ministerie van Oorlog (vanaf 1959 Defensie) in de naoorlogse jaren. Was geruime tijd officier en in die hoedanigheid al ambtenaar. Tijdens de bezettingsjaren behartigde hij als commissaris de belangen van het Nederlandse leger.

in de periode 1945-1960: secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Louis Cornelis

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 4 november 1895

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 27 april 1988

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/8)

  • secretaris-generaal ministerie van Oorlog, van 29 juni 1945 tot 19 mei 1959 (naam departement gewijzigd)
  • secretaris-generaal ministerie van Defensie, van 19 mei 1959 tot 1 december 1960

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid Raad van Bestuur Staatsbedrijf der Artillerie-Inrichting (als s.g.)
  • penningmeester PIT (Protestants Interkerkelijk Thuisfront), vanaf 1 januari 1961

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Achterneef van de architect Gerrit Rietveld

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.