J.H. Wieffering

foto J.H. Wieffering

Onderwijzerszoon en officier, die na eerder onder meer hoofddirecteur personeel van het ministerie van Oorlog te zijn geweest, in 1964 secretaris-generaal van het ministerie van Defensie werd. Bleef dat vier jaar.

in de periode 1964-1968: secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johannes Hendricus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 12 december 1903

overlijdensplaats en -datum
Voorhout, 17 februari 1983

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/8)

  • waarnemend secretaris-generaal ministerie van Defensie, van 10 december 1963 tot 1 mei 1964 (na het overlijden van J.J. van Houten)
  • secretaris-generaal ministerie van Defensie, van 1 mei 1964 tot 1 januari 1969 (benoemd bij K.B. van 6 april)

officiersrangen (2/3)
  • kapitein
  • majoor

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was onderwijzer

5.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

6.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.