Mr. F. (Franz) Italianer

Topambtenaar van Buitenlandse Zaken en diplomaat, die vanaf 1977 vijf jaar secretaris-generaal was. Tijdens het ministerschap van zijn partijgenoot Van der Stoel was hij directeur-generaal voor Europese samenwerking. Eerder was hij directeur Europese integratie. Zowel voor af als na zijn Haagse loopbaan verbonden aan de vertegenwoordiging bij de OESO, laatstelijk als hoofd daarvan.

in de periode 1977-1983: secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Franz (Franz)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Wageningen, 8 augustus 1921

overlijdensplaats en -datum
Schalkhaar (gem. Diepenveen, Ov.), 5 maart 1999

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • secretaris-generaal ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1 oktober 1977 tot 16 november 1982
  • hoofd Permanente Vertegenwoordiging (rang: ambassadeur) bij de OESO (Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling) te Parijs, van 16 november 1982 tot 1 september 1986

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was in Batavia (Nederlands-Indië) geboren
  • Zijn zoon Alexander is topambtenaar bij de EU

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.