Mr. Tj.H.J. (Tjibbe) Joustra

foto Mr. Tj.H.J. (Tjibbe) Joustra
bron: ANP Fotoarchief

Tjibbe Joustra (1951) is sinds 1 februari 2011 voorzitter van de Onderzoeksraad voor Veiligheid. Hij begon zijn loopbaan bij het ministerie van Landbouw en Visserij en werd daar van in 1987 secretaris-generaal. In 2002-2004 was de heer Joustra bestuursvoorzitter van het UWV en daarna vijf jaar nationaal coördinator terrorismebestrijding. In de jaren 2009-2011 leidde hij onder meer het Productschap Tuinbouw.

in de periode 1987-2002: secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Tjibbe Herman Jan (Tjibbe)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hengelo (Ov.), 6 februari 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) (sinds omstreeks 2004)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/8)

  • voorzitter Productschap Tuinbouw, van 1 januari 2009 tot 1 februari 2011
  • voorzitter OVV (Onderzoeksraad voor Veiligheid), vanaf 1 februari 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/8)
  • lid Raad van Advies Autoriteit Persoonsgegevens
  • lid bestuur Stichting Maatschappij en Veiligheid

vorige (2/8)
  • interim-voorzitter Raad van Toezicht multiculturele jeugdzorgorganisatie, LSG-Rentray, 2010
  • lid Commissie onderzoek Belastingdienst, van oktober 2016 tot januari 2017 (met H. Borstlap)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in februari 2004 door minister De Geus (Sociale Zaken) gedwongen om zijn functie als directeur van het UWV neer te leggen, toen bleek dat de inrichting- en verbouwingskosten van het UWV-hoofdkantoor 11 procent hoger uitvielen dan was begroot door de Rijksgebouwendienst.
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.