H. van Roijen

foto H. van Roijen
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Rector van de Latijnse School in Vlissingen, zoon van een predikant, die tussen 1795 en 1844 het land op vele bestuursposten diende. Kwam in 1795 in de vergadering van Zeeuwse representanten en was daarna onder meer schepen, secretaris van staat voor Marine, lid van de Staatsraad, lid van vrijwel alle nationale parlementen in de Bataafse tijd, en van het Wetgevend Lichaam in Parijs. In 1815 werd hij buitengewoon staatsraad in werkelijke dienst.

orangist
in de periode 1801-1844: minister, lid Tweede Nationale Vergadering, lid Intermediair Wetgevend Lichaam, lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801), lid Staatsraad (1805-1810), lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Henricus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Noordwijk aan Zee, 10 december 1760

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 16 juli 1844

3.

Partij/stroming

stroming(en)
unitariër

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/22)

  • administrateur van de Posterijen, van 30 maart 1824 tot 9 september 1831
  • buitengewoon lid in werkelijke dienst, Raad van State, van 3 oktober 1831 tot 16 juli 1844

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid College van Curatoren, Latijnse School te 's-Gravenhage
  • lid Schoolcommissie te 's-Gravenhage

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid sectie Marine (Staatsraad), van 8 juli 1806 tot 1 januari 1807
  • lid sectie Oorlog en Marine (Staatsraad), van 1 januari 1807 tot 1 januari 1809

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij trok zich uit de Nationale Vergadering terug na bij de staatsgreep van 22 januari 1798, hoewel hij de eed had afgelegd tegen het federalisme

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.