J.L.A. (Johanna) Boogerd-Quaak

foto J.L.A. (Johanna) Boogerd-Quaak
bron: Europees Parlement

Johanna Boogerd (1944) was in de periode 1994-1999 en 2003-2004 lid van het Europees Parlement voor D66. Eerder was zij Statenlid in Zeeland. In het Europees Parlement hield zij zich onder meer bezig met onderwijs, ICT, en de overdracht van passagiersgegevens door luchtvaartmaatschappijen aan de VS.

D66
in de periode 1994-2004: kandidaat Eerste Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johanna Levina Adriana (Johanna)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Axel, 1 maart 1944

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 1966)

fractie Europees Parlement
Fractie van de Europese Liberale en Democratische Partij in het Europees Parlement

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • transition manager Humanitas, van 1992 tot 1994
  • lid Europees Parlement, van 19 juli 1994 tot 20 juli 1999
  • lid gemeenteraad van Terneuzen, van 14 maart 2002 tot februari 2003
  • lid Europees Parlement, van 5 februari 2003 tot 20 juli 2004

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/10)
  • lid bestuur HCO (Haags Centrum voor Onderwijsbegeleiding)
  • lid raad van toezicht Arduin

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

op het gebied van de EU (2/9)
  • Diende in april 2004 een verslag in, op basis waarvan het Parlement besloot de beslissing (van de Europese Commissie) om passagiersgegevens over te dragen aan de VS aan te vechten bij het Europees Hof van Justitie (wetgevende raadplegingsprocedure). De voorgenomen rechtsgang kreeg in het Europees Parlement een nipte meerderheid (276 stemmen voor, 260 stemmen tegen).
  • Diende in april 2004 een rapport in over de pluriformiteit van de media in de lidstaten en de toetredende landen (initiatiefprocedure). Het rapport bevatte een scherpe veroordeling van het mediabeleid van de Italiaanse premier Silvio Berlusconi, omdat hij zowel eigenaar van het grootste commerciële tv-bedrijf als eindverantwoordelijke van de publieke omroep is. Ook uitte het rapport kritiek op de Spaanse staatstelevisie, die na de bomaanslagen van 11 maart 2004 niet de juiste informatie zou hebben gegeven.

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Verving in 2002 Lousewies van der Laan in het Europees Parlement, nadat deze lid werd van de Tweede Kamer na de verkiezingen van mei 2002
  • Werd in november 2004 genomineerd als "Europarlementariër van het Jaar", omdat de Europese Commissie door haar inspanningen voorstellen moest intrekken voor de overdracht van allerlei persoonsgegevens van Europese passagiers aan Amerikaanse autoriteiten.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.