W.J. (Wim) van Velzen

foto W.J. (Wim) van Velzen
bron: Europees Parlement

Wim van Velzen (1938) was vanaf 1979 partijsecretaris van de PvdA onder Joop den Uyl en Wim Kok en was in die functie een invloedrijke schakel tussen de Haagse en Amsterdamse partijtop. Maakte van daaruit in 1989 de overstap naar het Europees Parlement, waar hij tien jaar zou blijven. Was daarvoor gemeenteraadslid en wethouder in Huizen, en bleef ook na zijn Europese periode actief in de Huizense politiek. Niet te verwarren met zijn iets zichtbaarder naamgenoot Wim van Velzen, die namens het CDA europarlementariër was van 1994 tot 2004.

PvdA
in de periode 1989-1999: lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Willem Jacobus (Wim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hilversum, 13 mei 1938

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

fractie Europees Parlement
lid fractie Partij van de Europese Sociaaldemocraten

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • wethouder van Huizen, van 1973 tot 1979
  • secretaris PvdA, van 26 april 1979 tot 24 februari 1989
  • lid Europees Parlement, van 25 juli 1989 tot 20 juli 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • voorzitter toneelgezelschap Publiekstheater te Amsterdam
  • lid adviesraad VARA

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

op het gebied van de EU (2/5)
  • diende in november 1998 een verslag in over het EU-Jaarrapport Werkgelegenheidsbeleid 1998
  • ondertekende in december 1998 de motie van wantrouwen tegen de Europese Commissie vanwege fraude door eurocommissaris Edith Cresson

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.