M.J.A. (Maartje) van Putten

foto M.J.A. (Maartje) van Putten
bron: Europees Parlement

Maartje van Putten (1951) was van 1989 tot 1999 namens de PvdA lid van het Europees Parlement, waar zij zich onder meer inzette voor de bescherming van natuur en milieu in ontwikkelingslanden. Bekleedde nadien de functie van ombudsvrouw bij de Wereldbank.

PvdA
in de periode 1989-1999: lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maria Jeanette Anna (Maartje)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bussum, 5 juli 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Europees Parlement, van 24 juli 1989 tot 20 juli 1999
  • ombudsvrouw van het onafhankelijk Inspectiepanel van de Wereldbank te Washington, van 1999 tot oktober 2004
  • partner in company bij Global Accountability

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/6)
  • commissaris Koninklijk Instituut voor de Tropen
  • senior advisor bezwareninstantie, EIB (Europese Investeringsbank), van 1 oktober 2010 tot 1 januari 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

op het gebied van de EU (2/6)
  • Diende in april 1999 een verslag in over de integratie van milieuaspecten in het EU-beleid inzake ontwikkelingssamenwerking en duurzame ontwikkeling.
  • Hield zich in het Europees Parlement vooral bezig met milieu, ontwikkelingssamenwerking, vrouwenzaken en mensenrechten

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • medeoprichter van de ENFB (Enige Nederlandse Fietsers Bond)

verkiezingen
  • kandidaat-lijsttrekker PvdA voor de verkiezingen van het Europees Parlement van 10 juni 2004. Werd op 17 oktober 2003 tijdens de verkiezing verslagen door Max van den Berg.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.