M.M. (Mathilde) van den Brink

foto M.M. (Mathilde) van den Brink
bron: Europees Parlement

Mathilde van den Brink (1941) was van 1989 tot 1994 lid van het Europees Parlement namens de PvdA. Was daarvoor onder meer gemeenteraadslid en wethouder in Schoonhoven en burgemeester van Gieten. Werd nadat ze uit het Europees Parlement vertrok opnieuw burgemeester, in Uitgeest.

PvdA
in de periode 1989-1994: lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Mathilde Maria (Mathilde)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 4 februari 1941

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Europees Parlement, van 20 november 1989 tot 19 juli 1994
  • burgemeester van Uitgeest, van 1 april 1996 tot 1 september 1999
  • eigenaar consultancybureau 'Local Link to EU Policy', voor de begeleiding van buitenlandse werknemers en hun familie na aankomst in Nederland, (omstreeks 2003)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/12)
  • lid Adviescommissie Internationaal van de NVR (Nederlandse Vrouwen Raad)
  • vertegenwoordiger in de regeringsdelegatie naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, namens de Nederlandse Vrouwen Raad, 11 oktober 2005

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

op het gebied van de EU
  • diende in januari 1994 een verslag in over de instelling van het EU-Waarnemingscentrum voor Drugsbestrijding
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.